Novinky

VK PRIEVIDZA – VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:1

VK PRIEVIDZA – VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:1 (23, -16, 17, 11)
100 minút, rozhodovali: Schimpl a Sarka, 950 divákov.

Prievidza: Prešinský 8, Jančura 3, Javorčík 16, Ludha 8, Mlynarčík 13, Ihnát 23, libero Ľ. Nemec (Mačuha 0, Kudra 0, Pliaseckij 0). Tréner: R. Nemec.
Košice: Rossard 0, Jakubov 14, Kríž 5, Lamanec 14, M. Sopko ml. 10, Pizur 2, libero Kryš (Kasperkevič 0, Labik 1, Bališin 0, Smolej 3). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Martin Jančura (Prievidza)

Domáci „Kohúti“ začali lepšie a vypracovali si trojbodový náskok 9:6. Potom však Košice, pre ktoré to bol prvý finálový zápas v klubovej histórii pritlačili na podaní, donútili Prievidzu k chybám a otočili na 13:11. Vyrovnaný boj pokračoval, pred koncovkou sa do dvojbodového náskoku 18:16 dostala Prievidza, keď dal eso Ihnát. Tesný náskok už domáci volejbalisti nepustili a prvý set vyhrali 25:23.

V druhom sete otočila Prievidza z 3:5 na 6:5, ale potom hostia zapli a vypracovali si náskok 11:7. Košice boli v tejto fáze lepšie, Lamanec upravil na 17:12 z pohľadu hostí. Po dvoch esách Lamanca vyhrávali Košice 21:14 a mierili za ziskom druhého setu. Ten získali v pomere 25:17 a vyrovnali na 1:1.

Po ese Mlynarčíka viedla Prievidza v treťom sete 10:4. Domáci dominovali a postupne svoje vedenie zvýšili na 18:10. K zisku setu dokráčali obhajcovia titulu bez problémov, vyhrali ho 25:17 a dostali sa do vedenia 2:1.

Prievidza do štvrtého setu vletela raketovo a vyhrávala 7:1 po bloku Ihnáta. Domáci volejbalisti mali celý set vo svojej réžii, vyhrali ho jasne 25:11 a ujali sa vo finále vedenia 1:0 na zápasy.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Už pred zápasom som avizoval, že bude rozhodovať hlava a že uspeje ten, kto sa dostane do psychickej pohody. Na začiatku sme to videli, bolo to ako na hojdačke, skóre sa v prvom aj druhom sete prelievalo z jednej strany na druhú. Potom sme ich dostali vďaka dobrému podaniu pod tlak a ťažili sme aj z kvalitnej prihrávky, Maťo Jančura si potom mohol na nahrávke hrať čo chcel.“

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Domáci odštartovali finálovú sériu dobre, zápas vyznel jasne pre nich. Po dvoch setoch, keď bolo 1:1, prevzali jednoznačne opraty zápasu do svojich rúk a vo všetkých stránkach boli lepší. Domácim gratulujem, ale zajtra je druhý zápas a tento musíme to hodiť za hlavu.