Novinky

Beskydský nahrávač Dolgopolov: Ťažko budeme trénovať cez Skype

Ukrajinský nahrávač Dmytro Dolgopolov je novým tvorcom hry volejbalistov Black Volley Beskydy. Na tom poste nahradil krajana Sergije Jevstratova.

Na to, že má Dmytro Dolgopolov 27 rokov, prešiel už deviatich kluby. Frýdecko-místeckej Beskydy sú jeho desiatym.

Okrem Ukrajiny pôsobil aj v Kazachstane, Fínsku, Estónsku, ale aj poľskom Radomu a talianskej sérii A2 v celku Pallavolo Massa. A tiež v Česku, v Příbrami. Tento rok sa do Česka vrátil po roku, kedy hral v prednom ukrajinskom celku MHP Vinnycja.

“V Česku sa mi páčilo, takže som bol rád, keď som dostal ponuku z Beskýd,” povedal Dmytro Dolgopolov. “Súťaž poznám, aj tunajšie prostredie, takže som vedel, do čoho idem.”

Na návrat si musel počkať.

V lete bol niekoľko týždňov doma na Ukrajine zbalený, pripravený vyraziť do Frýdku-Místku.

Čakal na víza, na pracovné povolenie, ktorých vybavenie predlžovala opatrenia v súvislosti s koronavírusy. “A teraz nás covid zase dohnal a súťaž je bohužiaľ prerušená,” povzdychol si Dolgopolov. “Zlé je, že zatvorené sú aj haly, takže nemôžeme poriadne trénovať.”

Máte za sebou zatiaľ tri zápasy, výhry nad Ostravou 3: 0 a Zlínom 3: 2 a prehru v Brne 0: 3. Čo vám ukázali?
Naša hra je zatiaľ nevyrovnaná, ale verím, že to bude lepšie a lepšie. Ublížila nám karanténa, v ktorej pred dvoma týždňami bolo celé naše mužstvo dvanásť dní. Nemohli sme sa spolu pripravovať. Ale pracujeme.

Lenže teraz máte ďalšie prestávku kvôli vládnemu nariadeniu, ktoré na dva týždne zastavilo profesionálne i amatérske súťaže …

Áno. To je problém. Pomohlo by, keby nám aspoň umožnili prípravu v hale, keď už nemôžeme hrať. Iní ľudia môžu pracovať z domu, cez internet, ale my ťažko budeme trénovať cez Skype … To by nám žiadne výsledky neprinieslo (smeje sa).

Takže snaha, aby ste sa ešte viac zohrali, sa znovu spomalí?

Áno, ešte potrebujeme nejaký čas, aby sme sa čo najlepšie spoznali. Tím je tu ale dobrý, vyhovieme si, rozumieme si. Atmosféra v mužstve je super. My sa však po tých výpadkoch potrebujeme nielen viac zohrať, ale musíme doháňať aj fyzickú kondíciu.

Ak sezóna bude pokračovať. Načo by si vaše mužstvo mohlo trúfnuť?

Nebudem hovoriť, aké máme ciele, ale u mňa, a myslím, že aj u ostatných chalanov, to je tak, že sa chceme čo najlepšie pripraviť na každé stretnutie a pokúsiť sa ho vyhrať. Ale ako to všetko dopadne, to sa ešte len ukáže. Zatiaľ sme toho veľa neodohrali, ale ukazuje sa, že veľa mužstiev je vyrovnaných. A napríklad Zlín minule u nás ukázal, že tiež môže poraziť kohokoľvek.