Novinky

Frýdecká Staňková: Ak dobre počítam, boli sme v karanténe už trikrát

Zohratosť. To je to, čo momentálne volejbalistkám Sokola Frýdek-Místek chýba najviac. O tom je presvedčená ich najväčší tohtoročný posila, smečiarka Romana Staňková.

“Šternberk celkom dobre podával a nám v niektorých chvíľach uletel prihrávka, ale furt sme vo fáze zohrávanie,” hovorila Romana Staňková po minulé prehre 0: 3.

Sokolka z doterajších piatich kôl stihli v extralige odohrať tri. Okrem Šternberka prehrali v Liberci 0: 3 a v hale VK Brno 1: 3.

“Postihol nás covid, veľa z nás bola nejakú dobu doma, takže nie sme ešte dostatočne zohrané. Takže aj tomu by som trochu tie naše doterajšie výsledky prikladala, “podotkla dvadsaťdeväťročná Staňková.

Odchovankyně Havlíčkovho Brodu sa v roku 2017 po piatich rokoch v cudzine, kedy pôsobila v Aachene, Viedni a Bratislave, vrátila do českej extraligy, do novo vzniknutého ženského celku Dukly Liberec. V minulej sezóne pôsobila v Olympu Praha. A teraz je vo Frýdku-Místku.

Prečo ste prijala ponuku Sokola?

Už skôr ma niekoľkokrát oslovili. A tým, že som sa nedohodla na Olympe, tak som kývla. A je to pre mňa i reálnejšieho, pretože mám priateľa v Brne. O návrate na Moravu som uvažovala a Frýdek-Místek prišiel s lákavou ponukou.

Poznala ste vôbec niektorú zo spoluhráček?

Viacmenej všetky, pretože sme proti sebe hrávali. Poznáme sa z videnia. To bolo v pohode. A dobre poznám Verča Šnellyovou, ktorá je od nás z Havlíčkovho Brodu, pochádza z rovnakého družstva. Predtým sme spolu boli v jednom tíme. Je o rok mladší.

Takže ste si zvykla bez problémov?

Všetko je super, dievčatá sú fajn. Výborne ma prijali. Až ešte viac potrénujete, zapracujeme na súhre, tak budeme všetkým súperkám škodiť ďaleko viac než doteraz.

Čo okrem zohranosti ešte potrebujete zlepšiť?

Máme veľa mladých hráčok, ktoré minulú sezónu nedostávali dostatočný priestor, ale teraz by ho mať mali. Tým by mohli získavať skúsenosti. Potrebujú sa vyhrať.

V minulej sezóne sa Frýdek-Místek trápil. Akú máte predstavu o tomto ročníku extraligy?

Teraz máme predsa len skúsenejší tím. Ak budeme podávať stabilné výkony, pokojne môžeme polovicu extraligových družstiev poraziť, alebo s nimi hrať vyrovnané zápasy.

Takže play off, pokiaľ koronavírus dovolí súťaž dohrať, je hlavný cieľ?

Určite, to by bolo pekné. Ale všetko sa uvidí, keď je tu ten covid.

Kvôli nemu teraz dva týždne nemôžete hrať ani trénovať v hale.

My sme, ak dobre počítam, boli v karanténe už trikrát …

Teraz teda stojíte štvrtýkrát?

Niektoré z nás áno, pretože časť z nás vypadla z prípravy trikrát, časť dvakrát. Je to také divné. Teraz je tu ďalší stopka.