Novinky

Hráčmi mesiaca november Hudecová a Mlynarčík

Smečiarka Romana Hudecová (Strabag VC FTVŠ UK Bratislava) a univerzál Peter Mlynarčík (VK Prievidza) získali ocenenie Hráč mesiaca november v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach parfems.sk extralige žien, resp. Edymax extralige mužov 2018/2019. Najužitočnejšia hráčka (MVP) minulej sezóny Hudecová sa hráčkou mesiaca stala tretíkrát v kariére, pre Mlynarčíka je to premiérové ocenenie.

O víťazoch rozhoduje špeciálna komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok, pomocným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí.

PETER MLYNARČÍK (VK PRIEVIDZA)

Dvojmetrový univerzál, ktorý vo štvrtok oslávil svoje 27. narodeniny, pomohol obhajcovi titulu VK Prievidza k štyrom novembrovým víťazstvám, v zápase s poslednou Starou Ľubovňou ho tréner Richard Nemec šetril a šancu dostali hráči z lavičky. „Kohúti“ v novembri nazbierali plný počet 15 bodov, stratili len jeden set a dostali sa na čelo tabuľky. Lučenecký rodák v štyroch dueloch v novembri získal celkovo 61 bodov, keď podal kvalitné výkony v zápasoch so silnými súpermi. Doma s Nitrou (3:0) zaznamenal 18 bodov a v Košiciach (3:0) ich získal 17.

S priemerom 4,97 bodu na set je Mlynarčík na druhom mieste celej extraligy za Milanom Benczom, ktorý už najvyššiu súťaž opustil a z Nitry zamieril do talianskeho Taviana. Ľavoruký volejbalista má celkovo na konte 169 bodov, z čoho získal 140 útokom, pridal 14 es a 15 blokov.

„Ocenenie si určite vážim a ďakujem zaň. Najmä však ďakujem celému nášmu tímu, veď bez nich by to nešlo,“ povedal Mlynarčík. „Posledné týždne hodnotím pozitívne. Po výborných výkonoch sme vyhrali ťažké zápasy s Nitrou a Košicami; v niektorých zápasoch sme síce mávali výpadky v koncentrácii, ale v týchto sme hrali dobre a najmä koncentrovane. Teraz budú dôležité odvety a na ne sa musíme opäť poctivo pripraviť. Verím, že budeme ako družstvo ďalej napredovať,“ dodal jeden z lídrov obhajcu titulu.

Mlynarčík začínal s volejbalom v Detve, do sveta pod vysokou sieťou ho vychoval COP Trenčín, kde vyštudoval na športovom gymnáziu a obliekal si dres klubu v centralizovanej príprave v rokoch 2008 – 2013. Potom zamieril do Humenného a so ŠK Chemes získal v roku 2014 majstrovský titul aj Slovenský pohár. V rokoch 2015 – 2017 pôsobil v rakúskom tíme Posojilnica Aich/Dob a v uplynulom ročníku v družstve Hypo Tirol Alpenvolleys, ktoré druhý rok hrá v nemeckej Bundeslige. Do Prievidze prišiel 73-násobný reprezentant a člen úspešného tímu, ktorý na Európskych hrách 2015 v Baku obsadil 5. miesto, pred touto sezónou.

Ďalšími finalistami ankety za november boli Jakub Ihnát (VK Prievidza) a Martin Sopko mladší (VK KDS-Šport Košice).

ROMANA HUDECOVÁ (STRABAG VOLLEYBALL CLUB FTVŠ UK BRATISLAVA)

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Levíc mala veľký podiel na tom, že STRABAG v novembri neprehral ani jeden extraligový zápas a po 9. kole strácal na vedúcu Sláviu EU len bod (pozn.: po piatkovej predohrávke je na čele, ale má o zápas viac ako Slávia). Obhajca titulu v troch dueloch nestratil ani set a v šlágri celého mesiaca zdolal 17. novembra na domácej palubovke mestského rivala Sláviu 3:2. Hudecová bola v derby najlepšou hráčkou zápasu, keď zaznamenala 27 bodov (2 esá). V Novom Meste nad Váhom si 178 cm vysoká smečiarka alternujúca na poste univerzálky pripísala 13 bodov, doma s Trnavou 14 a na palubovke UKF Nitra 11. Jedenásťnásobná slovenská reprezentantka je s priemerom 4,43 bodu na set na druhom mieste štatistík, celkovo zaznamenala 124 bodov (8 es, 107 útok, 9 blokov).

„Toto ocenenie ma veľmi príjemne prekvapilo, najmä z dôvodu, že som väčšinu zápasov v mesiaci november nehrala na mojom silnejšom poste smečiarky, ale na poste univerzálky. Teší ma, že som bola pre naše družstvo aj na alternatívnom poste efektívna,“ povedala Hudecová, ktorá vlani bola Hráčkou mesiacov december a apríl a napokon aj MVP sezóny. „Minulá sezóna bola pre mňa naozaj úspešná a som veľmi rada, že tento trend pokračuje aj v novej. Aktuálne ocenenie je pre mňa potvrdením, že som na dobrej ceste a tvrdá práca na tréningoch má zmysel. Za každým mojím individuálnym ocenením však stojí celý náš tím. Rada by som sa im poďakovala aj touto cestou,“ skonštatovala Hudecová.

Opora majstra tiež zhodnotila ostatné týždne. „November hodnotím veľmi kladne. V extralige sme stratili iba dva sety a najmä náš herný výkon má stúpajúcu tendenciu, čo ma teší určite najviac. Trochu ma mrzí prehra so slovinskou Novou Goricou v Challenge Cupe hneď v úvodnom kole, ale aj taký je šport. Z prehry sme sa poučili a prinútila nás zamakať na sebe o niečo viac, aby sa to viac neopakovalo. Nerada prehrávam,“ podotkla s úsmevom Hudecová a na margo prvého tohtosezónneho triumfu nad mestským rivalom doplnila: „Slávii sme mali čo vracať, na začiatku sezóny sa im darilo o trochu viac ako nám. V poslednom zápase však rozhodli pevnejšie nervy v závere; som rada, že sme našli správny recept a Sláviu zdolali. Pokiaľ budeme podávať podobný výkon aj v ďalšom priebehu sezóny, tak sa neobávam o naše postavenie v tabuľke. Chlieb sa začne lámať až na jar a my budeme pripravení.“

Hudecová pôsobí v STRABAGU tretiu sezónu, predtým tri ročníky pôsobila v konkurenčnej Slávii EU. Odchovankyňa levického volejbalu hrávala aj v COP Nitra. Účastníčka majstrovstiev Európy aj sveta v kadetskej a juniorskej kategórii sa v minulom ročníku v drese STRABAGU tešila zo zisku double – majstrovského titulu aj Slovenského pohára. V predminulej sezóne získala v drese svojho terajšieho zamestnávateľa extraligové striebro. Predtým počas pôsobenia v Slávii vybojovala dva tituly a dvakrát sa tešila aj zo zisku Slovenského pohára (v rokoch 2015 a 2016).

Ďalšími finalistkami ankety za november boli Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Monika Frindtová (VTC Pezinok Bilíkova) a Veronika Richweissová (VK Nové Mesto nad Váhom).

Hráči mesiaca v sezóne 2018/2019:
október: Taylor Nelson (USA / Slávia EU Bratislava) a Milan Bencz (SR / VKP Bystrina SPU Nitra)
november: Romana Hudecová (SR / Strabag VC Bratislava) a Peter Mlynarčík (SR / VK Prievidza)

článok je prebratý z: http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_hracmi-mesiaca-november-hudeco