Novinky

Liga majsteriek len v cudzine. A olomouckej volejbalistky musia škrtať

Za päť rokov sa stala smečiarka Martina Michalíková tvárou volejbalové Olomouca. V lete bola pohľadná opora tímu aj na plagátoch lákajúcich na prestížnej Ligu majsteriek, na ktorú sa na Hané všetci tuho tešili. Lenže zúriacej koronavírusy obrátil všetko naruby.

Martina Michalíková v akcii. Tradičné opora teraz dostala výpoveď, pretože klub potrebuje v núdznych dobe šetriť na platoch.

Michalíková je v šoku; spoločne s americkou blokárka Oliviou Kofieovou a srbskou nahrávačkou Jovan Gogičovou dostali výpoveď, pretože klub potrebuje v núdznych dobe šetriť na platoch. A Liga majsteriek? V Košiciach sa nebude hrať, ani keby to epidemická situácia dovolila.

Európska konfederácia CEV totiž prudko zmenila systém súťaže a miesto tradičného dvojzápasu doma-vonku sa každá skupina odohrá formou dvoch turnajov na dvoch miestach.

“Vieme, že ideme do veľkého rizika, však skúsime odohrať obe súťaže v základnej šestke plus s liberom. Možno to síce ovplyvní naše výsledky, ale nesmieme ohroziť existenciu vrcholového ženského volejbalu v Košiciach do budúcich rokov, “vysvetlil s ťažkým srdcom odchody opôr predseda klubu Jiří Zemánek.

Hanácká v oklieštenej zostave pocestujú do talianskej Novary (24.-26. Novembra) a následne do poľského mesta Police (2. až 4. februára). Podľa doterajšieho tradičného formátu by pritom hrali trikrát doma.

“Po vyhodnotení vývoja pandémie a po rozsiahlej spolupráce všetkých zainteresovaných strán došlo k zhode o potrebe úpravy formátu. Budú sa konať dva turnaje každý s každým v uzavretej bubline na dvoch rôznych miestach, “uviedli predstavitelia CEV.

Z piatich skupín Ligy majsteriek postúpia víťazi do štvrťfinále a doplní je tri najlepšie tímy z druhých miest. “Dnešná doba nie je športu naklonená a nevytvára mu dobré podmienky. V podstate nemáme možnosť sa adekvátne pripravovať, hráčky trénujú vonku na antuke a ani pri prípadnom obnovení súťaží nemôžeme počítať s divákmi, televíznymi prenosy a tomu zodpovedajúcimi príjmami, “ľutuje Zemánek.

Škrty čakajú aj ostatných. Bez opory sa bude musieť v extralige zaobísť aj Šternberk, ktorý rozviazal zmluvu s bieloruskou blokárka Katsiaryna Bakowski.