Novinky

Nitra – Prievidza 1 : 3 zápas o 1.- 4. miesto 9.2.2018

G.Chochoľak, asist. trénera  : “ Po Slovenskom pohári predposledný zápas nadstavbovej časti proti Nitre sme po trošku chaotickom tréningovom týždni začali dobre, aj ked v oklieštenej zostave.

Toobal ma problémy s kolenom, Pato Simko bol cely týždeň mimo procesu kvôli chrípke a Ľubo Nemec mal menšie zažívacie problémy, ale na zápas nastúpil. Taktiež Filip Štepánek chýbal na tréningoch a tak bolo tažké trénovať v normálnom režime. Napriek tomu chlapci predviedli výkon, ktorý sme ani neočakávali, našu hru výborne režíroval nahrávač Jančura, ktorý sa vždy prezentuje pestrou nahrávkou a tentoraz sa mu odvďačili aj smečiari a stredoví hráčii, takže po dvoch setoch sme viedli 2:0. V treťom sete prišla  dekoncentrácia z našej strany, povolili sme v sústredení na hru, čo Nitra využila na zisk tohto setu. Štvrtý set sa zo začiatku niesol v podobnom duchu, prehrávali sme v 16:10 a pomaly sme mysleli na tiebreak, ale nastal zvrat, prebudili sme sa  a hlavne Nemec predvádzal v poli nádherné zákroky, ktoré sme dokazali pretavit do bodov. Postupne sme ich náskok sťahovali a ku koncu viedli 24:22. Hneď prvý matchball sa nám podarilo premeniť na vítazstvo, ktoré nám definitívne zabezpečilo prvé miesto po nadstavbovej časti a tým výhodu prípadneho rozhodujúceho zápasu play off vždy doma. Chlapcom ďakujeme za predvedený výkon, divákov pozývame na posledný domáci zápas pred play off a tešíme sa na Vas !!

VKP Bystrina SPU Nitra – VK Prievidza 1:3 (-21, -23, 22, -22) Rozhodovali: Vaško a Andrejčák.

Nitra: Malina 14, Kašper 9, Rehák 1, Menner 14, Horník 5, Zaťko 2, libero Ochodnický (Porubský 1, Kostoláni 11, Százvai 0). Tréner: M. Kardoš.

Prievidza: Javorčík 14, Roosewelt 9, Jančura 3, Laane 15, Ludha 12, Marcilio 18, libero Ľ. Nemec (Kubš 2). Tréner: R. Nemec.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Ľuboš Nemec (Prievidza)