Novinky

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK PRIEVIDZA 1:3

Edymax extraliga mužov – semifinále play-off (na 3 víťazstvá) – druhé zápasy – streda:

TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VK PRIEVIDZA 1:3 (-21, -12, 22, -22) – stav série 0:2
Zápas trval: 106 minút, rozhodovali: Sluk a Porvazník, 210 divákov.

MVP: Jakub Ihnát (Prievidza)

Svidník: Matušovský 4, J. Hriňák 3, Ščerba 7, Majcher 3, Pietrzak 26, Ciupa 9, libero S. Paňko (Marjov 0, Oleárnik 0, Markovič 1, R. Vitko 0). Tréner: P. Tholt.
Prievidza: Jančura 1, Javorčík 15, Ludha 8, Mlynarčík 18, Ihnát 20, Prešinský 5, libero Ľ. Nemec (Mačuha 0, Pliaseckij 1). Tréner: R. Nemec.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Škoda prvého setu, viedli sme 16:13 a nedokázali sme si prihrať loptu. Druhý set bol zo strany Prievidze veľmi dobrý. V treťom sete to bolo oveľa lepšie, my sme vyhrali. A v štvrtom sme viedli 14:8, no nedokázali sme udržať náskok. Treba povedať, že súper veľmi dobre zaservoval, ale tie lopty mohli byť oveľa lepšie spracované a nechali sme dlho hráčov Prievidze na servise.“

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Veľmi ťažký zápas, ale víťazstvo sa o to viac cení. Svidníčania sa po prehratom sete znova zmobilizovali a hrali dobre, my sme trochu poľavili. Chalani to však potom zobrali do vlastných rúk, začali riskovať na 100% a to nám vyšlo. Takže veľmi cenné víťazstvo tu vo Svidníku pred plnou halou. Chalanom patrí veľká vďaka, že sa nezlomili aj keď štvrtý set vyzeral všelijako.“

Volejbalisti VK Prievidza vyhrali v stredu na palubovke TJ Slávia Svidník 3:1 a vedú v semifinále Edymax extraligy 2:0 na zápasy. Zverenci trénera Richarda Nemca sú krok od tretieho postupu do finále za sebou, ktorý môžu potvrdiť v sobotu na domácej palubovke. V druhom semifinále zdolali hráči VKP Bystrina SPU Nitra na domácej palubovke víťaza Slovenského pohára VK KDS Šport Košice 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Tretí duel je na programe v sobotu na východe Slovenska.

Prievidza mala dobrý štart, ale Svidník v polovici prvého setu ožil a dostal sa do vedenia 16:13. Hostia však pri podaní Jakuba Ihnáta otočili na 19:16 a set už dohrali. Druhé dejstvo bolo jasne v réžii „kohútov“, ktorí ho vyhrali 25:12. Svidník sa nevzdal, tretí set vyhral 25:22 a v štvrtom viedol 14:8, keď zaznamenal štyri bloky za sebou. Lenže Prievidza vyrovnala a v závere si opäť pri podaní výborne hrajúceho Ihnáta vypracovala náskok 22:17. Svidník ešte bojoval, dotiahol na 22:24, ale na viac to nestačilo a posledné slovo v zápase mal Peter Mlynarčík. V drese Svidníka zaznamenal 26 bodov poľský univerzál Lukasz Pietrzak, najlepším hráčom duelu sa stal prievidzský smečiar Ihnát, ktorý zaznamenal 20 bodov, z toho 5 es.

článok prebratý z : http://www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_prievidza-je-krok-od-finale-n