Novinky

Ústecký volejbalista Kořínek: Miesto pohybu budú deti žrať chipsy. Blbý

Volejbal pod holým nebom? V sychravom jesene nezmysel, tvrdí Ústecká opora Jiří Kořínek, naštvaný z toho, že jeho extraligový tím nesmie trénovať v hale. Vláda vnútorné športoviská uzavrela kvôli covidu-19.

“Všetci hráme beachvolejbal, antuku, celé leto sme vonku. Dá sa to, ale je to obmedzené počasím. Keď je osem stupňov, volejbalistu von nedostaneš, “mieni Kořínek.

Ani pár dní to nejde vonku?

Nemôžeme byť vonku, keď vyčíňa prechladnutí, covid, angíny. Proste nejde trénovať volejbal v ôsmich stupňoch. Ide o balóny. Fyzičku vonku urobíš, balóny budú chýbať. Zvlášť, keď sa povie, že za tri týždne sa hrá, a idete do toho, bez toho aby ste si pinknul. Je to naša práca a mali by sme trénovať.

Veríte, že to vláda prehodnotí?

Šéf Národné športové agentúry Milan Hnilička vraj lobuje, bohvie, ako to bude, ale nechcem zabředávat do nejakej politiky. Rozhodne nechceme sedieť doma na zadku. Budeme určite behať, robiť niečo s medicinbal, záleží na počasí.

S volejbalovým loptou teda vonku trénovať nepôjde?

Asi sa niečo dá, ale bude sychravo, maximum desať stupňov, takže zmrznuté prsty, to je o zranenie. Kolená trpí pri výskokoch. Pinkneš si, ale že by si teraz robil na antuke hernej situácie, to nejde.

Čo bolí najviac?

Určite kĺby. Futbalisti stále behajú, sú v pohybe. Ja ako libero polku tréningu prestojíme na dvoch metroch štvorcových v ôsmich stupňoch. To aby som si vzal Vaťák. Niekedy sú tréningy taktické, veľmi sa to nehýbe, veľa sa hovorí. To nejde vonku, musel by ste byť nabalení, čo stráca zmysel.

Trénovať nesmie ani deti, čo na to poviete?

Údajne nie sú riziková kategória, tak ich radšej zavrieme doma, nebudú sa hýbať, budú jesť chipsy a hamburgery. Príde mi to blbé. Ale to zase zabředáváme do politických kompetencií.

Čo keď tá pauza bude trvať napríklad dva mesiace?

Každý sa toho bojí, ale čo môžete robiť. V klube vám zrazí peniaze, prídete o svoju prácu. Chcete kompenzáciu od štátu, pretože my za to taky nemôžeme. Je to ich problém. Majú tie športy nechať, nazdar. Sme najmenej rizikoví, mladí zdraví chalani. Tak nech sa jednoducho hrá bez divákov.

Vy ste navyše boli skvele rozbehnutí.

Veľa chalanov sa rozohrala, šliapeme, len nám do toho hodil vidly ten zasr … covid. Nikto nevie, čo bude. Žijeme zo dňa na deň. Keď to pustí, musí sa to dohnať, bude sa hrať štvrtok – sobota. A rovnako zase niekto pôjde do karantény.