Novinky

VK KDS-ŠPORT KOŠICE – VK PRIEVIDZA 3:1 (-19, 21, 19, 22) – stav série 1:2

Edymax extraliga mužov – finále play-off (na 4 víťazstvá) – tretí zápas – streda:

Zápas trval 109 minút, rozhodovali: Höger a Daruľa, 410 divákov

Košice: Rossard 1, Jakubov 14, Kríž 12, Lamanec 13, M. Sopko ml. 12, Pizur 2, libero Kryš (Smolej 2, Bališin 4, Kasperkevič 0, Labik 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prievidza: Prešinský 6, Jančura 2, Javorčík 11, Ludha 10, Mlynarčík 20, Ihnát 16, libero Ľ. Nemec (Pliaseckij 1, Mačuha 1). Tréner: R. Nemec.

MVP: Miroslav Jakubov (Košice)

Prievidza začala lepšie a po druhom ese Mlynarčíka za sebou viedla 7:3. Obhajca titulu mal priebeh úvodného dejstva pod kontrolou a postupne si vypracoval sedembodový náskok 20:13. Prvý set ukončil úspešným blokom Ludha, „kohúti“ ho vyhrali 25:19.

V druhom sete vyhrávali Prievidžania 8:6, ale domáci volejbalisti pri podaní Bališina otočili na 13:8 vo svoj prospech. Náskok si Košice udržali až do konca dejstva, ktoré vyhrali 25:21 a vyrovnali na 1:1.

Po blokoch Prešinského a Javorčíka vyhrávali hostia v treťom sete 8:5, ale Košice zabrali a po ese Jakubova bolo vyrovnané 10:10. V polovici setu odskočili domáci volejbalisti na tri body (18:15), a to im stačilo na to, aby set doviedili do úspešného konca (25:19), keď bodku za ním dal esom Lamanec.

Štvrtý set bol vyrovnaný, ani jeden z tímov si do jeho polovice nevypracoval väčší ako dvojbodový náskok. Zlom nastal pred koncovkou, v ktorej Košice získali tri body za sebou a vyhrávali 19:15. Prievidza ešte v závere znížila na 21:22, ale zvrat sa hosťom nepodaril. Košice vyhrali štvrté dejstvo 25:22, celý duel 3:1 a znížili stav finálovej série na 1:2.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Až na prvý set sme v tomto zápase bojovali, a to rozhodlo. Dopredu nás hnala vynikajúca divácka kulisa, za čo divákom ďakujeme.“

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Potvrdilo sa, že to v Košiciach nebude jednoduché. Škoda, že Košice v tomto zápase preklopili misky váh na svoju stranu, lebo sme začali veľmi dobre; oni boli trpezlivejší a trpezlivo išli za svojím cieľom, a to nás dostalo.“