Novinky

VK PRIEVIDZA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK

VK PRIEVIDZA – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:1 (22, -23, 13, 20) – v sérii 1:0
Zápas trval: 105 minút, rozhodovali: Andrejčák a Niklová, 630 divákov.

Prievidza: Ludha 10, Jančura 2, Javorčík 19, Prešinský 5, Mlynarčík 18, Ihnát 14, libero Ľ. Nemec (Mačuha 1). Tréner: R. Nemec.
Svidník: Ščerba 8, Majcher 7, Pietrzak 11, Ciupa 17, Matušovský 10, J. Hriňák 4, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Oleárnik 0, Markovič 1, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.

MVP: Milan Javorčík (Prievidza)

Prvý zápas série mal slušnú úroveň, s výnimkou tretieho setu bola hra vyrovnaná. Úvody prvých dvoch setov boli v réžií Svidníka. V prvom „kohúti“ v polovici otočili stav, v druhom dotiahli až v závere, ale výhru v sete si hostia ustrážili. Vyrovnanie na 1:1 domácim pomohlo a tretí set vyhrali rozdielom triedy. Hostia v poslednom sete zabojovali, ale na rozbehnutých Prievidžanov to nestačilo.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Prvý krok nebol jednoduchý. Obhajujeme titul, trochu to zväzovalo nohy. Vo Svidníku to nebudeme mať ľahké, ale vyhrávame 1:0. Ustrážili sme si náš hrad, v tom máme výhodu.“

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Myslím si, že za posledné roky to bol v extralige v Prievidzi náš najlepší výkon. Nám sa tu hrá zle, preto chválim chlapcov, že podali taký výkon. V stredu sa dobre pripravíme a v sobotu to snáď ešte vylepšíme viac. Vieme, že sa s nimi dá hrať.“