Blog

Fantasy Boost: Vytrhlík prekonal stovku, Solanke pred DGW netrénoval naplno

Korunu pre kráľa 27. kola miniligy na našom webe si po víkende prevzal Petr Vytrhlík, ktorého tím Meistarar FC získal 101 bodov. Za sebou nechal všetkých 772 súperov a ďakovať mohol najmä svojmu dvojgólovému kapitánovi Ollie Watkinsovi, ktorému viac ako zdatne sekundoval hrdina manchesterského derby Phil Foden. V nadchádzajúcom “dvojzápase” sa však jeho pozornosť pravdepodobne sústredí aj na hráčov Bournemouthu a Lutonu.

The Ripper sa vďaka svojmu najlepšiemu výsledku posunul v celkovej tabuľke na 491. miesto. Za vedúcim Jaroslavom Rehákom zaostáva o 312 bodov. Fanúšik Evertonu Rehák zostáva na čele napriek tomu, že v priemere získal 63 bodov, ale pred Filipom Jursom má už len dvojbodový náskok. Václav Mokroš je o ďalších dvadsať späť.

Treba poznamenať, že magickú hranicu 100 bodov dosiahli v 27. kole aj Milan Pucholt, Petr Zelenák a s pomocou Bench Boostu aj Tomáš Rolinc.

Ako už bolo spomenuté, minulý víkend potešil najmä kapitán Ollie Watkins (9,0 milióna libier, aktuálna cena FPL) a v životnej forme hrajúci Phil Foden (8,2 milióna libier).

Trinásťgólový Watkins dvakrát skóroval v Lutone, pomohol Aston Ville k víťazstvu 3:2 a s bilanciou 16+10 je momentálne najproduktívnejším hráčom celej súťaže. Jeho 15-bodový spoluhráč Foden tiež prežíva najlepšiu sezónu v kariére a potvrdil to dvoma gólmi v ostro sledovanom manchesterskom derby. Po zápase si vyslúžil množstvo komplimentov, vrátane toho najcennejšieho, ktorý mu udelil manažér obhajcu titulu Pep Guardiola.

“Vždy bol talentovaným hráčom, ale teraz je vyzretejší a viac rozumie hre – najmä defenzívnej. Môže hrať v strede, napravo aj naľavo. Momentálne je najlepším hráčom v Premier League,” povedal Guardiola.

Trinásťgólový obranca Arsenalu Ben White (5,6 milióna libier), ktorý sa gólom podieľal na kontrolovanej demolácii posledného Sheffieldu United 6:0, a deväťgólový brankár Liverpoolu Caoimhin Kelleher (3,7 milióna libier) sa za dôveru rivalovi tiež pekne odvďačili.

Okrem toho k tomu prispeli aj ofenzívne esá Meistar FC na čele s gólovým triumvirátom Martin Ødegaard (8,5 mil. libier), Alexander Isak (7,5 mil. libier), Son Heung-min (9,8 mil. libier).

Na dvojicu White – Ødegaard z Arsenalu, ktorú čaká domáci zápas s Brentfordom, sa bude majster 27. kola bezpochyby spoliehať aj počas nadchádzajúceho víkendu, no keďže v rýchlom slede za sebou prichádza ďalší “dvojzápas”, pozornosť viac ako 11 miliónov manažérov sa počas týždňa sústredila na hráčov Bournemouthu a Lutonu.

Najmä partia Cherries je veľmi lákavá. V sobotu totiž na Vitality Stadium privítajú posledný Sheffield United, ktorý v predchádzajúcich troch zápasoch inkasoval 12 gólov, a v stredu osemnásty Luton. Nie je preto prekvapením, že najžiadanejším futbalistom na prestupovom trhu Fantasy je Dominic Solanke (7,2 milióna libier), pre ktorého si miesto v tíme našlo už viac ako 530 000 stratégov.

Dvadsaťšesťročný rodák z Readingu prežíva najproduktívnejšiu sezónu svojej kariéry medzi anglickou elitou a v tabuľke strelcov sa so 14 gólmi delí o štvrté miesto s Jarrodom Bowenom z West Hamu. Pred nimi sú už len Mohamed Salah (15) z Liverpoolu, Ollie Watkins (16) z Aston Villy a Erling Haaland (18) z Manchestru City.

Solanke strieľa v priemere trikrát na zápas, je exekútorom trestov a zakaždým predstavuje permanentnú hrozbu pre každého súpera – či už po zemi, alebo vo vzduchu. V posledných dvoch ligových zápasoch (Manchester City, Burnley) sa mu nepodarilo skórovať, ale v oboch mal sľubnú príležitosť.

Vzhľadom na to, že obrana Sheffieldu je z hľadiska inkasovaných gólov jednoznačne najhoršia v Premier League (2,66 na zápas) a ani Luton (2,07 na zápas) nie je zďaleka pevný ako skala, je možnosť využitia trojnásobného kapitána v Solankeho prípade veľmi pravdepodobná.

Manažér Cherries Andoni Iraola však na piatkovej tlačovej konferencii prezradil, že jeho kľúčového zverenca limitujú problémy s kolenom, rovnako ako pred stretnutím s Burnley. “Počas týždňa s nami netrénoval naplno. Robíme všetko pre to, aby bol na sobotu pripravený. Dúfam, že absolvuje večerný tréning. Rozhodneme sa na základe jeho pocitov, rovnako ako pred týždňom,” povedal Iraola.